گالری ما

اطلاعات تماس

ساخت خانه چوبی | کاسپین وود

ساخت خانه چوبی (قیمت + نمونه کار و هزینه ساخت ویلای چوبی)

ویلا چوبی به کدام ساختمان ها اطلاق می شود و چگونه ساخته می شود؟ آیا می توان آن ها را جایگزین بسیار خوبی برای ساختمان های بتنی دانست؟ تفاوت ویلا چوبی و سازه های دیگر در چیست؟ قیمت و هزینه ساخت ویلای چوبی چقدر است؟ روش ساخت ویلای چوبی چگونه است؟ در هنگام ساخت ویلای چوبی باید به چه نکاتی دقت کرد؟ انواع خانه چوبی و ویلای چوبی کدامند؟ انواع مزیت های ویلای چوبی کدامند؟ مزیت ویلا چوبی پیش ساخته شامل چه مواردی می شود؟ این سوالات تنها بخش کوچکی از پرسش های روزانه کاربرهای است که شرکت ایده پردازان سپهر کاسپین (کاسپین وود) خود را ملزم می داند به آنها پاسخ داده و به این شکل آنها را در تهیه و ساخت ویلای چوبی مناسب یاری نماید.

نمونه کار ویلای چوبی کاسپین وود | caspian wood

ویلای چوبی چگونه و کجا ساخته می شود؟

ویلای چوبی (Wooden villa) به ساختمان هایی گفته می شود که اکثر اجزای آن از چوب ساخته می شوند و دارای انواع مختلفی است که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد. این نوع از سازه ها به چند شکل ساخته می شوند که مهمترین آنها ویلا چوبی پیش ساخته است. در واقع به این معنی است که طراحی و ساخت ویلا چوبی در درون کارگاه شکل گرفته و سپس به محل نصب یا سایت منتقل می شود. این ساختمان ها در مناطق مختلفی از کشور عزیزمان مورد استفاده قرار می گیرند که از مهمترین آنها می توان به طور مثال به انواع ویلای چوبی در شمال، انواع ویلای چوبی کردان، انواع ویلای چوبی گیلان، انواع ویلا چوبی رامسر، ویلا چوبی فیروزکوه و انواع مختلف ویلای چوبی در تهران اشاره کرد.

نقشه ویلا چوبی | کاسپین وود | ایده پردازان سپهر کاسپین

همه روزه افراد مختلفی در اینترنت، شبکه های اجتماعی، بنگاه ها و حتی سایت های تبلیغاتی به دنبال انواع خانه های چوبی رویایی، ویلای چوبی کوچک و یا اجاره ویلای چوبی و ساخت کلبه چوبی هستند که نسبت به خانه های ساخته شده از آجر و بتن سنتی جایگزین زیست محیطی و اقتصادی تری هستند. در واقع علت آن را می توان استفاده از چوب دانست که نه تنها بخشی از طبیعت است، بلکه استفاده از آن برای محیط زیست نیز مفید است. این خانه‌های چوبی از مواد طبیعی و غیرنفتی ساخته شده‌اند که قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر هستند و همچنین «اکولوژیک» در نظر گرفته می‌شوند. چوب مورد استفاده در ساخت و سازهای پایدار دارای گواهی است و منشأ آن از درختکاری مسئولانه است. تولیدکنندگان برای هر درختی که می افتند درختان جدیدی می کارند. برای آنها حفظ این تعادل مهم است.

تفاوت ساخت ویلا چوبی با دیگر سازه ها

انواع ویلای های چوبی که دارای طراحی و اشکال های مختلفی هستند با برخورداری از بدنه ای با جنس چوب دارای برتری ها و ضعف هایی نسبت به سازه های بتنی و فلزی هستند. از مهمترین برتری ها این سازه ها می توان به سرعت ساخت بالا، تعمیر آسان، فرم پذیری و تغییرات آسان تر اشاره کرد. همینطور لازم به ذکر است هزینه ساخت ویلای چوبی به نسبت دیگر سازه ها پایین تر می باشد.
اجاره ویلای چوبی | کاسپین وود | ایده پردازان سپهر کاسپین

نکات مهم در ارتباط با استفاده از ویلا چوبی

در هنگام طراحی و ساخت ویلا چوبی نکات متعددی وجود دارد که توجه به آنها سازه ها را بسیار زیباتر، امن تر و مناسب تر قرار می دهد به همین جهت سازنده و مصرف کننده می بایست به آنها دقت ویژه ای داشته باشند. همانطور که اشاره شد ساختمان ساخته شده با چوب به انرژی کمتری برای تامین گرمایش و سرمایش نیاز دارند، تأثیر زیست محیطی کمتری دارند و ردپای کربن کمتری نسبت به روش‌های ساختمانی معمولی دارند. به جهت واکنش پذیری، چوب CO2 را جذب می‌کند و به این شکل مانع آلودگی محیط زیست می شود و با ممانعت از عبور حرارت درون ساختمان به عنوان یک پل حرارتی عمل نمی کند، بلکه به عنوان عایق عمل کرده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند. با توجه به موارد گفته شده سازه ویلا چوبی در تابستان خنک بوده و در زمستان گرمای خود را تا حدود زیادی نگه می دارد که این ویژگی آن را به یک ساخت و ساز بسیار پایدار تبدیل می کند. صرفه جویی در گرمایش و تهویه مطبوع برای ویلای چوبی بین 50 تا 60 درصد در سال محاسبه شده است به همین جهت اکثر کارشناسان آن را یک سازه کم مصرف و مقرون به صرفه در نظر گرفته اند.
لازم به ذکر است که در دیوارهای انواع ویلا و خانه چوبی علاوه بر چوب از مواد و مصالحی استفاده می شود که نه تنها از سر و صدای بیرون عایق می شود، بلکه به پایداری دمای موجود در درون ویلای چوبی نیز کمک می کند. از مهمترین مواد مورد استفاده در کنار چوب می توان به پشم سنگ، پشم گوسفند، پنبه بازیافتی و غیره اشاره نمود که همگی مواد زیست محیطی با صفر درصد مشتقات روغنی می باشند. مواد مورد استفاده برای تکمیل می تواند هر نوع باشد، از مواد ساخته شده از چوب فشرده، سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی، کاشی، شیل و غیره که تعمیر و نگهداری ساختمان را به حداقل می رساند.

ویلا چوبی شمال | کاسپین وود

افسانه های دروغین در مورد خانه های چوبی

یکی از افسانه های رایج در ارتباط با عمر انواع ویلای چوبی است که اینطور شنیده می شود که در حالی که برخی از خانه های بتنی جامد و بسیار تحسین برانگیز پس از 40 سال آماده تخریب هستند، در سراسر دنیا خانه های چوبی وجود دارد که بیش از 200 سال است که سکونت دارند. در حالیکه لازم به ذکر است که با توجه به تنوع در چوب های مورد استفاده در ساخت خانه های چوبی می توان گفت که عمر سازه ها با توجه به نوع چوب و نوع طراحی سازه متغییر بوده و به این شکل سازه دارای عمر متغییر می باشد.

ساخت ویلای چوبی | کاسپین وود

چرا استفاده از ویلا چوبی پیشنهاد می شود

همانطور که در بالا اشاره شد بکارگیری چوب به عنوان مصالح ساختمانی از سوی سازنده ویلای چوبی در ساخت آن به خوبی می‌تواند از هدر رفت انرژی جلوگیری کند. در واقع زمانی که چوب در بدنه خانه چوبی استفاده می‌شود گرما و سرما به ندرت درز پیدا کرده و تبادل آن با محیط بیرون خیلی ناچیز است به همین جهت انژری به اندازه نیاز تأمین خواهد شد. این موضوع به کاهش هزینه مالک ویلا نیز کمک خواهد کرد.

امروزه انواع ساختمان های مختلف به صورت پیش ساخته انجام می شوند که کمک شایانی به سرعت ساخت ساختمان می کند که به همین جهت معمولاً انواع ویلا چوبی با سرعت بیشتری طراحی و ساخته شده و در محل خود نصب و راه اندازی می شوند. این موضوع نیز می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت کارفرما و مجری گردد. کاهش هزینه و همچنین کم شدن نیروی کار از دیگر مواردی است که در ساخت ویلای چوبی از اهمیت خوبی برخوردار است.

ساخت یک خانه چوبی می‌تواند بسیاری از مزایایی را به همراه داشته باشد، از جمله:

 1. پایداری و سازگاری با محیط زیست: چوب یک منبع طبیعی است و ساخت خانه چوبی می‌تواند به حفظ محیط زیست کمک کند. همچنین، چوب دارای خصوصیات پایداری است که می‌تواند به دوام و طول عمر خانه کمک کند.
 2. عایدی مالی بالا: در بسیاری از مناطق، ساخت یک خانه چوبی می‌تواند به دلیل هزینه کمتر نسبت به ساختمان‌های سنتی و مدرن، به صرفه تر باشد. همچنین، خانه چوبی ممکن است ارزش بیشتری در طولانی مدت داشته باشد.
 3. انرژی بر پایه‌ی چوب: چوب دارای خصوصیات عایدی حرارتی بالایی است و می‌تواند برای نگهداری دمای خانه بهینه استفاده شود. همچنین، ساخت یک خانه چوبی می‌تواند به کاهش مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش کمک کند.
 4. زیبایی و طراحی‌های متنوع: چوب به عنوان یک ماده‌ی ساختاری، اجازه می‌دهد که طراحان و معماران از آن برای خلق طرح‌ها و طرح‌های متنوع استفاده کنند. این به معنای این است که خانه‌های چوبی می‌توانند بسیار زیبا و جذاب باشند.
 5. ایمنی و مقاومت در برابر زلزله: چوب دارای ویژگی‌های سازگاری با حرکات زمین و خاصیت انعطاف‌پذیری است که می‌تواند خانه را در برابر زلزله مقاومت بیشتر کند. با استفاده از تکنیک‌های ساخت خانه‌های چوبی، می‌توان یک ساختمان مقاوم در برابر زلزله ساخت.
 6. سرعت ساخت و نصب: ساخت و نصب خانه‌های چوبی به دلیل استفاده از قطعات آماده‌ی پیش‌ساخته و فن آوری‌های مدرن، بسیار سریعتر و آسانتر است نسبت به ساخت ساختمان‌های سنتی یا مدرن.
 7. کاهش آلودگی هوا: چوب بازیافت پذیر بوده و می‌تواند به کاهش آلودگی هوا کمک کند. همچنین، ساخت یک خانه چوبی می‌تواند میزان استفاده از مواد شیمیایی و مصرف انرژی برای ساخت ساختمان‌های سنتی و مدرن را کاهش دهد.
 8. حفظ یکپارچگی و طبیعی بودن: ساخت یک خانه چوبی می‌تواند به حفظ یکپارچگی و طبیعی بودن محیط زیست کمک کند. خانه‌های چوبی می‌توانند با طبیعت هماهنگ باشند و از پوسته‌های طبیعی، سنگ، چوب و … ساخته شوند.

در کل، ساخت یک خانه چوبی می‌تواند به دلایل زیادی از جمله ایمنی، مقاومت در برابر زلزله، کاهش هزینه، سازگاری با محیط زیست و زیبایی، مفید و مورد علاقه باشد. با توجه به این مزایا، خانه‌های چوبی در بسیاری از مناطق جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

ویلای چوبی ماسال | کاسپین وود | ایده پردازان سپهر کاسپین

اگر نگاهی به انواع ویلا چوبی پیش ساخته در اقصی نقاط ایران بیندازید خواهید دید که در ساخت آنها از انواع چوب مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع تایپ مختلف چوب در خانه چوبی کاربردهای مختلفی دارند که هر کدام از آنها مناسب کاری خاص و ایجاد ویژگی منحصر به فردی در نظر گرفته شده‌اند. به طور مثال بعضی از انواع چوب عایق صدا و بعضی‌ها نیز برای ظاهرسازی خانه انتخاب می‌شوند.

با بررسی انواع خانه پیش ساخته چوبی متوجه خواهید شد که ممکن است بعضی از این سازه ها از سال‌ها پیش طراحی و ساخته شده باشند ولی با توجه به گذر سالیان متمادی و در قرار گرفتن در معرض انواع موارد فرسایشی، کمترین آسیب را به خود دیده باشند، به همین جهت به جرات می توان گفت که چوب‌های مورد استفاده در ساخت ویلای چوبی، خانه پیش ساخته چوبی، کلبه چوبی و … دارای از دوام بسیار خوبی برخوردار هستند و حتی در صورت آسیب و نیاز به تعمیر، با سرعت بیشتری می توان آنها را ترمیم و مجددا مورد استفاده قرار داد. در نهایت می توان عنوان کرد که استقامت بعضی از مصالح چوبی در برابر آب به یکی دیگر از مزیت‌های ساخت خانه چوبی بدل گردیده است. با توجه به موارد گفته شده و خیل زیادی از نتایج علمی و روانشناسی که همه روزه به اثبات می رسند می توان ویلای چوبی را جایگزین مناسبی برای انواع ساختمان سنگی و فلزی بی روح دانست که موجبات آلودگی شهر و طبیعت را تا حدود زیادی افزایش داده اند.

ویلای چوبی جنگلی | کاسپین وود | ایده پردازان سپهر کاسپین

 

موارد مهم در ارتباط با ساخت ویلا چوبی

برای ساخت ویلا چوبی باید نکات زیادی را مورد توجه داشت تا استفاده و کاربری آن بهتر و جذاب تر باشد به همین جهت در این بخش نکات زیادی را مد نظر قرار داده ایم تا شما را در این امر کمک کنیم. در واقع برای ساخت یک خانه چوبی ابتدا باید قطر دیواره چوبی آن را مد نظر قرار داد که بسته به شرایط محیط ساخت، متغییر است به طور مثال در مناطق سردسیری می بایست قطر دیواره کمی بیشتر باشد. همچنین اندازه‌های مناسبی و متراژ ساختمان را نیز می‌بایست از قبل در نظر داشت. همینطور قبل از هر چیزی باید تعیین گردد که خانه چوبی برای چه کاربری ساخته می‌شود.
ساخت ویلای چوبی ارزان | کاسپین وود | ایده پردزان سپهر کاسپین
در قدم دوم ساخت ویلای چوبی می بایست چوب مورد نیازتان را از بین انواع مختلف چوب انتخاب نمایید. البته بهتر است برای انتخاب چوب با متخصص سازنده ویلا چوبی مشورت نمایید به این جهت که آنها به خوبی انواع چوب و مقاومت و ضعف‌های آن را در لوای کلی خانه چوبی می‌شناسند. همینطور لازم به ذکر است که انتخاب درب‌های خانه پیش ساخته چوبی نیز دارای اهمیت ویژه ای است که معمولاً از چوب یا UPVC در نظر گرفته می شوند که هر کدام دارای ویژگی ها و شاخصه های مهمی هستند.
شما می توانید برای کف ویلای چوبی نیز سرامیک طرح چوب را انتخاب نمایید تا جلوه بسیار خوبی به ساختمان ببخشد. در اکثر مواقع به جهت کیفیت و عوامل مهندسی گوناگون بهتر است که از این نوع کف برای ویلای خود استفاده نمایید. با این حال در این مورد نیز بهتر است با متخصصین امر مشورت نمایید. از موارد مهم دیگری که می بایست مد نظر قرار دهید رنگ دیواره‌های خانه‌ چوبی می باشد که علاوه بر جلا بخشیدن به ظاهر ویلا باید به خوبی در برابر آفتاب یا رطوبت از استقامت بالایی برخوردار باشد. لذا انتخاب رنگ نیز باید از بهترین نوع آن انجام گرفته باشد. 
همینطور بهتر است در نظر داشته باشید که برای ایجاد تهویه مطبوع و گرمای دلچسب، امکان اضافه کردن انواع بخاری گازی، پکیج و حتی کولرهای اسپلیت نیز در ویلای چوبی وجود دارد به همین جهت می بایست فضای مورد نیاز آنها را از قبل در نظر گرفت. از این گذشته سرویس‌های بهداشتی یا کابیت‌های آشپزخانه نیز می‌توانند از چوب یا MDF باشند که در واقع از جنس ویلا می باشند با این تفاوت که نیازمند عایق رطوبت هستند.
بعد از انتخاب و تعیین موارد گفته شده در بالا نوبت به مراحل طراحی، ساخت و نصب می رسد که همگی زیر نظر متخصص سازنده ویلای چوبی انجام خواهند گرفت. در نظر داشته باشید که اولین قطعه دیواره بوسیله‌ی اتصالات مخصوص انجام می‌شود و همینطور نوبت به نصب تمامی موارد گفته شده خواهد رسید.
هزینه ساخت ویلا چوبی | کاسپین وود

هزینه‌ ساخت ویلا چوبی

یکی از مهمترین سوالاتی که برای افراد مختلف پیش می آید حداقل هزینه ساخت ویلای چوبی ارزان چقدر است؟ یا به عبارت دیگر قیمت ویلای چوبی پیش ساخته که در اقصی نقاط ایران مورد استفاده قرار می گیرد چقدر تخمین زده می شود. ما در این بخش به شما خواهیم گفت که چه عواملی در هزینه ساخت ویلای چوبی دخالت دارند و چگونه می توان آنها را کاهش داد با ما همراه باشید. همانطور که می دانید هر ساخت و سازی که صورت می گیرد چه در مناطق شهری و چه در جنگل و مناطق روستایی دارای هزینه‌هایی متفاوتی می باشد که بهتر است قبل از شروع به کار یک برآورد قیمتی انجام شود.
برای ساخت خانه چوبی می بایست با توجه به نیاز هر فرد و همینطور کاربری سازه یک برآورد حداقلی برای ساخت انجام گردد که دو عامل در این بخش تاثیر گذار هستند. این عوامل شامل انتخاب چوب مناسب و ابعاد ویلا چوبی می باشند که بیشترین هزینه‌ی ساخت ویلا را به خود اختصصاص می دهند. البته ناگفته نماند زمینی که در آن ویلا نصب و ساخته خواهد شد نیز باید مد نظر قرار داده شود چرا که با توجه به منطقه مورد استفاده قیمت‌ زمین متغییر است. در پایان نیز می بایست دستمزد تیمی که کار ساخت این سازه را بر عهده خواهد داشت تخمین زده  به همین جهت توصیه می گردد قبل از شروع به کار تمامی موارد ذکر شده را در نظر گرفت تا در پایان پروژه با کمبود بودجه مواجه نشوید.
sepehr
sepehr

نظرات (37)

 1. محمد
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

  واقعا عالیه

 2. sepehr
  sepehr
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

  ممنون از شما
  سوال و راهنمایی خواستین از همین طریق میتونید اقدام کنید.

 3. حمید مجرد
  ۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام قیمت چند هست؟

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام کاربر عزیز برای کسب اطلاع از قیمت ساخت خانه چوبی لطفا با شماره تماس های موجود در بخش پایین سایت تماس بگیرید.

 4. حاج داوود
  ۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام متری چند

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام کاربر عزیز برای کسب اطلاع از قیمت ساخت خانه چوبی لطفا با شماره تماس های موجود در بخش پایین سایت تماس بگیرید.

 5. مهران رحیمی
  ۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام امکان ساخت خانه چوبی در مناطق کویری هم هست؟ و اینکه هزینه ساخت خانه چوبی متری چقدر هست ممنون میشم بگید

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام
   امکان ساخت خانه و ویلای چوبی در هر نقطه ای از ایران هست
   برای قیمت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

 6. علی اسپید سلوش
  ۹ خرداد ۱۴۰۱

  میشه بگید قیمت ساخت ویلا چوبی چقدر هست؟ توی رشت هم نمایندگی دارین؟

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام
   بله امکان ساخت ویلای چوبی در رشت توسظ تیم کاسپین وود هست
   برای قیمت و هزینه ساخت ویلا چوبی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  • کاسپین وود
   ۷ تیر ۱۴۰۱

   سلام در حال حاضر امکان بازدید از پروژه اجرا شده در رشت می باشد.
   برای بازدید با شماره 09125380251 تماس حاصل فرمایید.

 7. امیر رضا
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

  سلام
  ویلای چوبی 100 متری توی چن روز ساخته میشه؟

  • sepehr
   sepehr
   ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

   سلام
   لطفا با بخش فروش هماهنگ کنید

  • کاسپین وود
   ۷ تیر ۱۴۰۱

   سلام برای تحویل پروژه صدمتری 60تا70روز کاری بعد از اجرای فونداسیون

 8. جواد رحیم پور
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  واسه ساخت ویلا چوبی از چوب روسی استفاده میکنید؟

  • کاسپین وود
   ۶ تیر ۱۴۰۱

   بله از چوب روس استفاده میشود

 9. محمد حسین برومند
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  میشه قیمت ساخت ویلای چوبی در شمال رو بگید؟

  • کاسپین وود
   ۷ تیر ۱۴۰۱

   سلام
   قیمت بستگی به نوع طرح ،متراژ ،تعداد طبقات و امکانات خواسته شده برای سازه چوبی متغیر می باشد.
   برای استعلام قیمت با شماره 09125380251 تماس حاصل فرمایید.

 10. کوروش رحمتی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  هزینه ساخت ویلا چوبی با چوب روسی چقدر هست؟

  • کاسپین وود
   ۷ تیر ۱۴۰۱

   برای استعلام قیمت با شماره 09125380251 تماس حاصل فرمایید.

 11. مهدی
  ۱ تیر ۱۴۰۱

  چقدر طول میکشه ساخت یک طبقه و نیم؟

  • sepehr
   sepehr
   ۴ تیر ۱۴۰۱

   به متراژ و همینطور نقشه ساخت شما بستگی داره

 12. Hsd
  ۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام قیمت هر متر مربع میفرمایند ؟

  • کاسپین وود
   ۷ تیر ۱۴۰۱

   لطفاً برای استعلام قیمت با کارشناسان فروش کاسپین وود تماس بگیرید.

 13. Fardad
  ۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام.
  من یکی از کارهای این شرکت رو از نزدیک دیدم.
  از نظر کیفیت مصالح کاربردی و دقت و ظرافت در اجرا کارش،درسته.

  • کاسپین وود
   ۷ تیر ۱۴۰۱

   سپاس از شما
   هدف کاسپین وود ساخت ویلاهای چوبی بر اساس دانش روز و با کیفیت بالا برای خریداران گرامی می باشد.

 14. محمد اسمعیلی
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام ویلای ترکیبی هم میسازین؟
  مثلا نصف بتنی باشه نصف چوبی

  • sepehr
   sepehr
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

   لطفا با پشتیبانی و کارشناس فنی کاسپین وود تماس بگیرید

 15. H SH
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

  چند سال عمر مفید دارن؟

  • sepehr
   sepehr
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

   ویلاهای چوبی تا ۱۰۰ سال عمر مفید دارند

 16. علی الدرم
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  واسه ساخت خانه چوبی توی اردبیل هم نمایندگی دارین؟

  • علی رحیمی
   ۱ خرداد ۱۴۰۲

   دقیقا سوال منم همینه؟

 17. میلان
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  ویلای چوبی متری چقدر هزینه ساختش هست؟

  • sepehr
   sepehr
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

   لطفا با پشتیبانی و کارشناس فنی کاسپین وود تماس بگیرید

 18. مهرداد شیروانی
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام
  یه خونه چوبی ۳۵ متری توی شمال که ساده هم باشه چقدر هزینه اش میشه؟

  • sepehr
   sepehr
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

   سلام لطفا با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید

 19. حامد
  ۲ خرداد ۱۴۰۲

  سلام ممنون میشم قیمت بگید متری چند؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *