گالری ما

اطلاعات تماس

چیزی که ما پیشنهاد میدهیم

طراحی و ساخت انواع محصولات چوبی با کاسپین وود

متریال چوب همواره یکی از محبوب‌ترین عناصر در صنعت دکوراسیون داخلی بوده است. بسیاری از دکوراتورهای حرفه‌ای در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان هرجا به چالش برمی‌خورند و در پی ایجاد فضایی گرم و آرامش‌بخش هستند پای چوب و کالاهای چوبی را وسط می‌کشند، زیرا لوازم چوبی هرگز از مد نمی‌افتند و همواره طرفداران خاص خودشان را دارند. در این مقاله به بررسی انواع محصولات چوبی و کاربرد آن‌ها در دکوراسیون می‌پردازیم و به این سوال پاسخ می‌دهیم که اساسا چرا در تزئین و چیدمان منزل از چوب استفاده می‌کنیم؟ اگر شما هم به فکر تغییر دکوراسیون و خریدن لوازم چوبی هستید حتما این مطلب را دنبال کنید.

انواع محصولات چوبی؛ چرا چوب را انتخاب می‌کنیم؟

 • اگر همین حالا سری در خانه بچرخانید و نیم‌نگاهی به دور و اطرافتان بیندازید حتما یک وسیله چوبی به چشمتان خواهد خورد، زیرا این روزها چوب به یکی از اجزاء جدایی‌ناپذیر دکوراسیون‌ها تبدیل شده است. اما دلیل اینهمه محبوبیت چیست؟ چرا ما معمولا چوب را به مابقی اجناس متفرقه ترجیح می‌دهیم؟ استفاده فوق‌العاده بالا از چوب در دکوراسیون داخلی به دلیل مزایای زیر است:
 1. دوام و عمر طولانی
 2. مقاومت در برابر آلودگی
 3. عایق سرما و گرما
 4. انعطاف بالا در کاربری
 5. طیف رنگی گسترده
 6. زیبایی ظاهری
 7. عایق صدا و آلودگی صوت
 8. تاثیر مثبت بر آرامش روان

انواع محصولات چوبی؛ نحوه نگهداری از ظروف چوبی

برای آن که بتوانید ظروف چوبی خود را نو نگه دارید نیاز دارید تا به طور متناوب و هرچند وقت یکبار کارهای مختلفی مانند روغن‌کاری، ضدعفونی و … انجام دهید تا گرد کهنگی را از روی ظروف چوبی بزدایید. برای آن که طول عمر مفید ظروف چوبی خود را افزایش دهید لازم دارید تا به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید:

 1. رطوبت قاتل لوازم چوبی است! پس از هربار شستشو اجازه بدهید ظروف در یک فضای باز کاملا خشک شوند و هیچگونه رطوبتی در سطح آن‌ها باقی نماند.
 2. اجازه ندهید کثیفی و آلودگی غذا بر روی سطح ظروف چوبی بماند و خشک شود، پس از هر وعده غذایی سریعا به شستن ظروف اقدام کنید.
 3. برای شستشوی ظروف چوبی بایستی از اسفنج‌های نرم استفاده کنید، کشیدن سیم ظرفشویی بر روی ظروف باعث می‌شود سطح آن‌ها خط و خش بیفتد و ظاهری نازیبا به خود بگیرند.
 4. هرگز ظروف چوبی را با وایتکس نشویید. استفاده از شوینده‌های ملایم را با انواع سفیدکننده‌ها جایگزین کنید.
 5. سعی کنید حدالامکان ظروف چوبی خود را در داخل مایکروویو یا ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
 6. بهتر است هر چند هفته یکبار ظروف چوبی خود را روغن‌کاری و ضدعفونی کنید تا ظاهر زیبای آن‌ها حفظ شود. برای ضدعفونی کردن ظروف چوبی می‌توانید از محلول آب و سرکه، آبلیمو یا مایع سفیدکننده استفاده کنید و برای روغن‌کاری هم می‌توانید از فروشگاه محل خود روغن‌هایی مانند روغن دانه کتان، روغن گردو و روغن‌های خوراکی مانند کنجد، زیتون، آفتابگردان و … را تهیه کنید.
 
[elfsight_whatsapp_chat id="1"]