گالری ما

اطلاعات تماس

طراحی ویلای چوبی | کاسپین وود

طراحی خانه چوبی (نقشه ساخت + معرفی بهترین سازنده)

طراحی خانه چوبی به چه شکل صورت می پذیرد؟ طراحی خانه های چوبی نیازمند توجه به چه اصولی هست؟ مدت زمان مورد نیاز برای طراحی خانه چوبی کوچک حداقل چقدر است؟ موارد مهم در ارتباط با طراحی داخلی خانه چوبی کدامند؟ و طراحی داخلی خانه چوبی به چه شکل است؟ در ادامه این مطلب قصد داریم تا به سوالات مذکور پاسخ داده و به شما خواهیم گفت طراحی و نقشه ساخت خانه چوبی چگونه انجام خواهد شد و بهترین طراح و بهترین سازنده خانه چوبی در تهران و شمال ایران را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نمونه کار ویلای چوبی کاسپین وود | caspian wood

طراحی خانه چوبی به چه شکل صورت می پذیرد؟

همانند دیگر سازه های موجود در شهرها و روستاها، انواع خانه چوبی نیز نیازمند یک نقشه ساخت می باشند که طراحی و اجرای  آن به صورت دقیق بسیار مهم و بدیهی می باشد. در واقع برای طراحی خانه چوبی نیاز هست به دو بخش داخل و خارج ساختمان توجه گردد که به همین جهت به پلن و یا نقشه ساخت خانه چوبی نیاز می باشد که توسط مهندس طراح صورت می گیرد. پس از طراحی نقشه ساخت خانه چوبی، مهندس طراح برای تامین مصالح مورد نیاز و اجرای ساختمان آن را در اختیار سایر عوامل قرار داده تا با توجه به موارد ذکر شده در نقشه طراحی خانه چوبی یا ویلای چوبی اقدام به ساخت آن نمایند.

طراحی خانه چوبی | طراحی ویلای چوبی | کاسپین وود

طراحی خانه های چوبی نیازمند توجه به چه اصولی هست؟

انواع خانه چوبی همانند خانه های ساخته شده به واسطه بتن و فلز نیازمند توجه به اصول متعددی هستند که در ادامه مهمترین آنها اشاره خواهد شد. یکی از مهمترین موارد در طراحی ویلای چوبی و ساخت ویلای چوبی یا خانه چوبی توجه به تامین نور روز یا خورشید هست که موجب می گردد اهمیت تعداد و نحوه به کار گیری پنجره ها دوچندان گردد. همینطور لازم به ذکر است نحوه قرار گیری ساختمان چوبی نسبت به زاویه خورشید از اهمیت چندانی برخوردار است. تامین انرژی ساختمان شامل گاز، برق و همینطور آب و … از دیگر مواردی هستند که می بایست به نحوه استفاده و به کارگیری آنها در هنگام طراحی خانه چوبی دقت کرد. نحوه قرار گیری حمام و آشپزخانه در ساختمان می تواند تا حدود زیادی از کاربری ساختمان را دوچندان نماید. توجه به اصولی مهمی مانند اتلاف انرژی در هنگام تابستان و زمستان از دیگر موارد مهم هست که باید به آن توجه داشت.

طراحی یک نقشه خانه چوبی نیازمند توجه دقیق و ملاحظه به عوامل مختلفی است تا ایمنی، عملکرد و زیبایی نهایی ساختار تضمین شود. در طول فرآیند طراحی، موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

تجزیه و تحلیل محل:

تجزیه و تحلیل جامعی از محل انجام دهید، از جمله زمین‌شناسی، شرایط خاک، آب و هوا، جهت باد و جهت خورشید. این اطلاعات تاثیری بر روی طراحی و جهت‌دهی به خانه برای بهره‌برداری بهینه از انرژی و راحتی خواهند داشت.

مقررات و ضوابط ساختمانی:

با مقررات ساختمانی محلی، ضوابط ناحیه‌ای و مجوزهای مورد نیاز برای ساخت آشنا شوید. اطمینان حاصل کنید که طراحی شما با این نیازهای قانونی سازگار است.

سلامت سازه:

با یک مهندس سازه همکاری کنید تا سازه چوبی پایدار و پایداری طراحی کنید که قادر به مقاومت در برابر نیروهای طبیعت، مانند باد، برف و فعالیت‌های زلزله‌ای باشد.

انتخاب مواد:

از گونه‌های چوب با کیفیت و دوام مناسب برای آب و هوای منطقه‌تان استفاده کنید. عواملی مانند مقاومت در برابر آفات، ترک خوردگی و رطوبت را در نظر بگیرید. گزینه‌های پایدار و دوست‌دار محیط زیست هم باید مدنظر قرار گیرند.

طراحی پایه:

طراحی پایه مناسبی را که شرایط خاک و وزن ساختار چوبی را در نظر می‌گیرد طراحی کنید. انواع مختلف پایه، مانند پایه پایلوتی و پی زیر بتنی، ممکن است با توجه به موقعیت جغرافیایی شما مناسب باشند.

عایق‌بندی و تهویه:

سیستم‌های عایق‌بندی و تهویه موثر را پیاده‌سازی کنید تا بهره‌وری انرژی و محیط داخلی راحت را تضمین کنید. عایق‌بندی مناسب از ازدست دادن حرارت در زمستان و ازدست دادن گرما در تابستان جلوگیری خواهد کرد.

طرح طبقات باز و چیدمان:

در نظر داشته باشید که یک طرح طبقات باز را که امکان استفاده انعطاف‌پذیر از فضاها و جریان خوب بین اتاق‌ها را فراهم می‌کند، انتخاب کنید. به چیدمان اتاق‌ها، عملکرد و دسترسی دقت کنید.

طراحی ویلای چوبی | کاسپین وود

نور طبیعی و مناظر:

استفاده حداکثری از نور طبیعی را با اضافه کردن پنجره‌های بزرگ و جایگاه مناسب پنجره بهره‌برداری کنید. از مناظر طبیعی بهره‌برداری کنید و در عین حال از حریم خصوصی اطمینان حاصل کنید.

طراحی سقف:

یک سقفی را طراحی کنید که باران و برف را به طور موثر دور می‌کند. عواملی مانند شیب سقف، پروژه‌ها و پروژه‌ها به منظور محافظت از ساختار چوبی از رطوبت در نظر گرفته شوند.

امنیت در برابر آتش:

مواد و راهبردهای مقاوم در برابر آتش را برای کاهش خطر آتش سوزی در یک خانه چوبی پیاده‌سازی کنید. این شامل استفاده از پوشش‌های مقاوم در برابر آتش،

 

مدت زمان مورد نیاز برای طراحی خانه چوبی کوچک حداقل چقدر است؟

در ارتباط با مدت زمان طراحی خانه چوبی کوچک می توان گفت عوامل متعددی تاثیر گذار هستن که از مهمترین آنها می توان به کاربری ساختمان اشاره کرد. از دیگر موارد مهم منطقه و مکان ساخت ساختمان اشاره کرد که موجب می گردد نحوه ساخت خانه چوبی متغییر باشد به همین دلیل و موارد دیگر می توان گفت طراحی ساختمان مورد نظر شامل طراحی داخلی خانه چوبی و طراحی کلی آن نیازمند تحقیق و اجرا در بازه زمانی یک هفته تا یک ماه می باشد.

موارد مهم در ارتباط با طراحی داخلی خانه چوبی کدامند؟

برخلاف تصور اکثر مصرف کننده ها که فکر می کنند هیچ قانونی برای طراحی داخلی خانه چوبی وجود ندارد، به جرات می توان گفت که به این شکل نیست و هر گونه عدم هماهنگی و قصور در طراحی و ساخت این گونه ساختمان ها می تواند زیبایی و کاربری آنها را دچار ایراد کند(هر چند جای نگرانی نیست به این جهت که تعمیر و بازسازی این سازه ها آسان و با هزینه پایین انجام می شود). در واقع در هنگام طراحی خانه چوبی می توانید ضمن توجه به موارد ایمنی و زیست محیطی و همینطور اصول صرفه جویی در مصرف انرژی، هر ایده ای که تصور می شود برای خانه شما مناسب است را به کار ببرید.

طراحی نقشه ساخت خانه چوبی | کاسپین وود

لازم به ذکر است که مفهوم آسایش و راحتی از نظر افراد متفاوت می باشد، بنابراین با توجه به روحیات خود و حسی که می خواهید در پایان ساخت خانه با حضور در محیط ساختمان داشته باشید طراحی داخلی مورد نظر خود را اعمال کنید. همانطور که گفته شد انتخاب یک طرح مناسب با توجه به سلیقه هر شخص صورت می گیرد که مهندس طراح آن را با اصول ساختمان سازی در هم آمیخته و بهترین طرح را برای اجرا انتخاب می کند. آنچه که به عنوان یک ایده خوب در نظر گرفته می شود تناسبی می باشد که بین طراحی داخلی با نوع استفاده و کاربری شما است تا تمام موارد درخواستی و کاربردی در بهترین فرم و شکل خود مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی و ساخت ویلای چوبی و خانه چوبی | کاسپین وود

شرکت ایده پردازان سپهر کاسپین با نام کاسپین وود به عنوان یکی از بهترین سازنده های انواع خانه چوبی و ویلای چوبی در ایران و تهران است که نسبت به طراحی خانه چوبی و طراحی ویلای چوبی اقدام می کنند. شما بازدیدکننده های عزیز می توانید کسب اطلاعات بیشتر از طراحی و ساخت این سازه ها با مشاور این شرکت تماس حاصل نموده و همینطور برای بازدید از نمونه کار ساخت خانه چوبی به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید.

sepehr

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *