گالری ما

اطلاعات تماس

کلبه چوبی آماده کوچک | کاسپین وود

کلبه چوبی (قیمت، نمونه کار و بررسی هزینه ساخت کلبه چوبی)

ساخت کلبه چوبی ساده چقدر زمان نیاز دارد و با چه هزینه ای امکان پذیر است؟ مهمترین نکات در طراحی و پلن ریزی و همینطور کمترین قیمت ساخت کلبه چوبی در باغ کدام است؟ با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت کلبه چوبی آماده کوچک چقدر است و تا چه حد می توان از هزینه های اضافی کم کرد؟ آیا امکان فروش کلبه چوبی دست دوم وجود دارد و یا اصلا می توان همچین سازه چوبی زیبایی را به صورت دست دوم خریداری کرد و آن را به مکان دیگری منتقل کرد؟ این سوالات تنها بخش کوچکی از پرسش های کاربران وب سایت کاسپین وود است که در ادامه به طور مفصل به آنها پاسخ خواهیم داد.

بررسی و راهنمای ساخت کلبه چوبی ارزان با کاسپین وود

ساخت کلبه چوبی ارزان از مهمترین مواردی است که همه روزه افراد زیادی آن را برای دریافت راهنمایی جامع در اینترنت دنبال می کنند. همینطور لازم به ذکر است از دیگر موارد در ارتباط با کلبه چوبی که همه روزه کاربرهای اینترنت آن ها را جست جو کرده و به دنبال اطلاعات کاملی هستن می توان به قیمت ساخت کلبه چوبی در گیلان، ساخت کلبه چوبی در تهران، ساخت کلبه چوبی در شمال، ساخت کلبه چوبی در مازندران، ساخت کلبه چوبی در ماسال، ساخت کلبه چوبی ارزان، ساخت کلبه چوبی جنگلی اشاره داشت که در این مقاله قصد داریم صفر تا صد ساخت کلبه چوبی را با هم بررسی کرده و در پایان بهترین سازنده کلبه چوبی در ایران را به شما معرفی کنیم.

نمونه کار کلبه چوبی کاسپین وود

طراحی و ساخت کلبه چوبی از کجا نشات گرفته است

کلبه چوبی به سازه های چوبی گفته می شود که غالبا از قطعات چوب ها و اجزا کنده شده درختان ساخته می شود. لازم به ذکر است بسته به نوع طراحی و ساخت کلبه، قطعات چوبی گاهی به صورت اره نشده هم در ساخت کلبه چوبی مورد استفاده قرار میگیرند و به این شکل ظاهری زیبا و طبیعی به آن می بخشند. به جهت طراحی و ساخت و همینطور از لحاظ معماری این نوع از سازه های چوبی بسیار ساده هستند که همواره مصرف کننده های خود را دارند.

در ارتباط با منشا ساخت این سازه ها می توان گفت در حقیقت بخشی از تاریخ باستان آمریکا و اروپا می باشند که علت آن را می توان فراوانی چوب و سهولت ساخت کلبه به واسطه این نوع از مصالح ساختمانی دانست. در واقع دانشمندان بر این باور هستند از نظر تاریخی ورود ساخت و ساز کلبه های چوبی در شرق اروپا و اسکاندیناوی می باشد که نسل اول مهاجران امریکایی از این سازه ها برای زندگی کردن بهره برده اند همانطور که امروز این سازه ها اقبال خوبی پیدا کرده و مجددا در اولویت ساخت مصرف کننده های زیادی قرار گرفته اند.

ساخت کلبه چوبی ارزان با کاسپین وود | caspian wood

ساخت کلبه چوبی ساده چقدر زمان نیاز دارد

ساخت کلبه چوبی ساده یا به عبارتی انواع کلبه فاقد نقشه های پیچیده دارای بازه زمانی ساخت متفاوتی می باشند که متاثر از علت های مختلفی است که از این دست موارد می توان به متراژ کلبه اشاره داشت. طبیعتا کلبه های چوبی بزرگتر دارای زمان ساخت بیشتری هستند و کلبه های کوچک در بازه زمانی کوچکتری ساخته می شوند.

نقشه ساخت، جنس چوب، نوع کاربری، مکان ساخت و دسترسی به منابعی همچون برق و یا سوخت از دیگر مواردی هستند که بر زمان ساخت کلبه چوبی تاثیر کذار هستند. ما در کاسپین وود با استفاده از تجهیزات مدرن و با برخورداری از تیم مجرب توانسته ایم زمان ساخت انواع کلبه چوبی و ساخت خانه چوبی با کاربری ها و متراژهای مختلف را تا حدود زیادی کاهش دهیم که به طور معمول می توان گفت بازه زمانی ساخت کلبه چوبی ساده بین 1 تا 4 ماه متغییر است.

ساخت کلبه چوبی جنگلی | کاسپین وود

قیمت ساخت کلبه چوبی

شاید برای شما هم سوال باشد که قیمت ساخت کلبه چوبی در باغ و قیمت ساخت کلبه چوبی جنگلی چه مقدار است و چقدر با هم تفاوت دارند و آیا مکان ساخت تاثیری بر قیمت خواهد داشت یا خیر؟ در واقع هزینه ساخت کلبه چوبی به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد. یکی از مهمترین عوامل در قیمت ساخت کلبه چوبی، جنس چوب و نوع کاربرد آن است که تاثیر زیادی بر هزینه تمام شده این گونه سازه ها دارند. متراژ سازه نیز عامل دیگری است که تاثیر زیادی بر افزایش و یا کاهش قیمت کلبه دارد و در واقع برای ساخت کلبه چوبی ارزان می بایست به این دو مورد توجه زیادی کرد.

طراحی و نقشه کلبه، مواد و تجهیزات مورد استفاده، نوع درب و پنجره ها، سیستم های تهویه مطبوع و گرمایشی مورد استفاده، نوع کانال کشی، برق کشی و لوله کشی آب، از دیگر مواردی هستند که به همراه مهمترین عامل یعنی قیمت زمین کلبه چوبی تاثیر بسزایی بر افزایش قیمت ساخت کلبه چوبی دارند.

برای ساخت کلبه چوبی ارزان نیاز هست به تمام موارد ذکر شده دقت زیادی داشت. همینطور شما یازدیدکنندگان عزیز می توانید برای کسب اطلاع از قیمت ساخت کلبه چوبی با کارشناس فنی و فروش کاسپین وود تماس گرفته و نسبت به دریافت مشاوره رایگان اقدام نموده و در صورت تمایل می توانید نسبت به ثبت پروژه از همین طریق اقدام نمایید.

قیمت ساخت کلبه چوبی | کاسپین وود

کلبه چوبی پیش ساخته

کلبه چوبی پیش ساخته را می توان به عنوان یک سازه چوبی در نظر گرفت که طراحی و ساخت اجزای آن در کارگاه صورت گرفته و سپس به محل یا سایت منتقل شده و به این شکل سازه در محل کامل می شود. این سازه ها شامل انواع کلبه چوبی آماده کوچک و بزرگ می شوند که امروزه طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کرده اند. لازم به ذکر است که قیمت کلبه چوبی آماده کوچک هم مانند سایر سازه های چوبی به عواملی که در بالا ذکر شده اند بستگی دارند که با توجه به ابعاد کوچک آنها، می توان قیمت کمتری برایشان در نظر گرفت. در واقع این کلبه ها دارای متراژ متفاوتی هستند که از 8 تا 30 متر و یا بیشتر مساحت دارند.

کلبه چوبی آماده کوچک | کاسپین وود

خرید کلبه چوبی

در ارتباط با خرید کلبه چوبی می توان گفت موارد زیادی باید مورد توجه قرار بگیرد به این دلیل که این سازه ها دارای انواع مختلف با کاربرهای متنوعی می باشند که از این دست موارد می توان به انواع پیش ساخته و انواع نصب شده بر روی چرخ اشاره داشت. عوامل مهم که موقع خرید کلبه چوبی می بایست در نظر گرفت سن سازه، جنس چوبی که در ساخت کلبه چوبی مورد استفاده قرار گرفته و همینطور امکاناتی که برای آن در نظر گرفته اند اشاره داشت.

شما می توانید برای ثبت سفارش ساخت کلبه چوبی و یا برای خرید کلبه چوبی پیش ساخته از راه های مختلفی اقدام نمایید برای کسب اطلاعات جامع در این مورد می توانید با مشاوران و کارشناسان فروش کاسپین وود به صورت تلفنی گفت و گو کرده و بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ نمایید.

خرید کلبه چوبی | کاسپین وود

مزیت های ساخت کلبه چوبی

قبل از ساخت کلبه چوبی و در کل انواع سازه های چوبی، باید مزایا و معایب چوب را مورد ارزیابی قرار داده تا با همه جنبه های این سازه ها آشنا شد. به این شکل شما می توانید در مورد زندگی در یک خانه چوبی ایده های فراوانی خواهید داشت. سازه های چوبی، بیش از هر سازه دیگری، فضایی نوستالژیک و طبیعی را برای شما به ارمغان می آورند. با در نظر گرفتن این موارد بدون شک صنعت ساخت و ساز خانه های چوبی از مزایای توسعه فناوری مذکور سود زیادی خواهند برد.

اما با وجود همه این موارد مردم به طبیعی بودن نیاز دارند که دقت به موارد گفته شده را در درجه اهمیت بالایی قرار می دهند. در واقع باید توجه داشت که چوب یک ماده طبیعی می باشد که به خانه علاوه بر حس و تجربه عالی، گرما می بخشد. همینطور آن را می توان ماده ای سازگار با محیط زیست در نظر گرفت که هیچ گونه آلودگی خاصی برای محیط ندارند.

ساخت یک کلبه چوبی می‌تواند بسیاری از مزایایی را به همراه داشته باشد، از جمله:

 1. سازگاری با محیط زیست: چوب یک منبع طبیعی است و ساخت کلبه چوبی می‌تواند به حفظ محیط زیست کمک کند.
 2. ایجاد ارتباط با طبیعت: ساخت کلبه چوبی می‌تواند فرصتی برای برقراری ارتباط با طبیعت و بیرون رفتن از محیط شهری باشد.
 3. قیمت مناسب: در مقایسه با ساختمان‌های بزرگتر، ساخت کلبه چوبی می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد.
 4. طول عمر طولانی: با درست نگهداری و مراقبت، یک کلبه چوبی می‌تواند طولانی مدت استفاده شود.
 5. زیبایی و استفاده از طراحی‌های سنتی: کلبه‌های چوبی می‌توانند طراحی‌های سنتی و زیبایی داشته باشند که ممکن است در ساختمان‌های بزرگتر و مدرن پیدا نشود.
 6. ساخت آسان: ساخت کلبه چوبی در مقایسه با ساختمان‌های بزرگتر، نیاز به تجهیزات و ابزارهای کمتری دارد و ممکن است برای علاقه‌مندان به ساخت و ساز، یک فرصت برای خودآموزی باشد.

بنابراین، ساخت یک کلبه چوبی می‌تواند برای کسانی که به دنبال یک محیط زندگی طبیعی‌تر هستند و به دنبال صرفه‌جویی در هزینه باشند، گزینه‌ی خوبی باشد.

فروش کلبه چوبی دست دوم | کاسپین وود

چوب و یا سازه های چوبی از نظر عایق حرارتی نیز مزایایی زیادی را به همراه دارند. زیرا چوب ماده تنفسی است. کلبه های چوبی در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند و مانند بتن هوا را به دام نمی اندازد. بنابراین هزینه مصرف انرژی الکتریکی شما را به دلیل استفاده از وسایلی مانند سیستم های گرمایش و کولر را تا مقدار قابل توجهی کاهش می دهند. شاید فکر کنید که طبیعت برای ساخت خانه های چوبی آسیب دیده است. اما از جنگل های صنعتی برای خانه های چوبی استفاده می شود. بنابراین هیچ آسیبی به محیطی که در آن زندگی می کنیم وارد نمی کند.یکی از زیباترین جنبه های کلبه های چوبی این است که در برابر زلزله مقاوم هستند. با توجه به اینکه در منطقه زلزله قرار داریم، این ویژگی مزیت بزرگی را به همراه دارد. چوب یک ماده جامد اما سبک وزن است. بنابراین، فروپاشی در زلزله دشوارتر است.

از نظر دکوراسیون و طراحی داخلی و ظاهر بیرونی ساختمان، خانه ها و انواع کلبه چوبی بسیار جذابتر از یک خانه معمولی می باشند. علت آن را می توان بافت و رنگ منحصر به فردی در نظر گرفت که در بطن این سازه ها وجود دارد. سازه های چوبی مذکور به راحتی با سبک هایی مانند مدرن، صنعتی و انواع فرهنگ های کشورهای مختلف سازگار می شوند. مدت زمان ساخت خانه و انواع کلبه چوبی در مقایسه با سازه های ساخته شده به وسیله بتن آرمه بسیار کوتاهتر می باشد. به این ترتیب مدت زیادی برای رسیدن به خانه صبر نخواهید کرد.

بهترین سازنده کلبه چوبی در ایران

شاید طراحی و ساخت انواع کلبه چوبی بسیار ساده به نظر برسد اما به جرات می توان گفت به این شکل نیست و در واقع ساخت کلبه چوبی نیازمند تجربه، دانش و تخصص لازم می باشد. شرکت کاسپین وود به عنوان بهترین سازنده کلبه چوبی در ایران و شمال کشور با استفاده از تجهیزات مدرن، دانش کافی و تجربه نزدیک به دو دهه در طراحی و ساخت انواع کلبه و خانه چوبی قادر است در مدت زمان کوتاهی شما را صاحب خانه کرده و تا حدود زیادی در هزینه های شما صرف جویی نماید. برای دیدن انواع نمونه کار ساخت کلبه چوبی شرکت کاسپین وود می توانید به صفحه مورد نظر مراجعه کرده و بررسی لازم را برای کیفیت و دقت سازه های چوبی کاسپین وود داشته باشید. همینطور لازم به ذکر است می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با ساخت و قیمت سازه های چوبی با کارشناس فنی و فروش ما تماس حاصل نمایید.

بهترین سازنده کلبه چوبی | کاسپین وود

 

sepehr
sepehr

نظرات (13)

 1. علی
  ۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام ارومیه هم نمایندگی دارین واسه ساخت کلبه چوبی؟

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام بله
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های موجود در بخش پایین سایت تماس بگیرید

 2. حاج داوود قاسمی
  ۸ خرداد ۱۴۰۱

  سلام
  قیمت کلبه چوبی پیش ساخته متری چند هست؟

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام کاربر عزیز برای کسب اطلاع از قیمت ساخت کلبه چوبی پیش ساخته لطفا با شماره تماس های موجود در بخش پایین سایت تماس بگیرید.

 3. زهرا
  ۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام
  چوبی که استفاده میشه واسه ساخت کلبه چوبی واسه کجاست؟ و هزینه ساخت کلبه چوبی رو میگید لطفا

  • sepehr
   sepehr
   ۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام چوب روسی هست
   برای قیمت با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید

 4. امیر بهمن افضلی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام با چه چوبی ساخته میشن؟

  • sepehr
   sepehr
   ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

   سلام کاربر عزیز برای کسب اطلاع از قیمت ساخت کلبه چوبی پیش ساخته لطفا با شماره تماس های موجود در بخش پایین سایت تماس بگیرید.

 5. زهرا امیری
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  واسه مناطق گرمسیری هم مناسب هستن خانه های چوبی ؟

  • sepehr
   sepehr
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

   لطفا با پشتیبانی و کارشناس فنی کاسپین وود تماس بگیرید

 6. علی رضا
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  کلبه های چوبی چقدر عمر میکنن؟

 7. laeya mohammadi
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  قیمت ساخت کلبه چوبی ارزان واسه گیلان چقدر هست؟

  • sepehr
   sepehr
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

   لطفا با پشتیبانی و کارشناس فنی کاسپین وود تماس بگیرید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *